Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Restituire salariu virat din greseala angajatorului.
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Restituire salariu virat din greseala angajatorului.

Buna seara.
Am urmatoarea problema cu ultimul angajator:
Mi am dat demisia pe data de 24 mai (ultima zi de munca) si banii de salariu mi au fost virati in continuare pana pe data de 8 iulie, cand i am anuntat ca mi au virat in continuare salariu.
Dupa ce i am anuntat, m au contactat si mi au spus sa semnez alt cerere de demisie cu data de 13 iulie, pentru ca cealalta cerere de demisie cu data de 24 mai, nu a ajuns la ei. Acum am contactat sa le returnez sumele necuvenite, inclusiv bonuri de masa.
Mi se cuvin banii sau trebuie sa ii returnez?
Multumesc!
Ofunkyo, utilizator
Nu. Fiind job la distanta, trebuie sa ma duc la sediu sa il iau. O sa cer un print.
Ultima zi de munca pe 13 iulie. Deci probabil ramane la la titudinea mea daca vreau sa ii inapoiez. Risc proces sau ceva de genu?
Astazi este zi de salari si mi au trimis iarasi salariu.
Ofunkyo, utilizator
Sa intelegem ca sunteti pontat prezent si primiti salariu ... situatie in care, nu trebuie restituiti banii.
Perfect. Multumesc mult!