Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Buna ziua! In primul rand va multumesc pentru primirea ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Buna ziua! In primul rand va multumesc pentru primirea in comunitate. ...

Buna ziua!
In primul rand va multumesc pentru primirea in comunitate. As dori sa realizez un PFA prin intermediul caruia sa predau matematica (meditatii cu copii). Intrebarea mea este: poate fi incadrat la cod CAEN 8559 (Alte forme de invatamant) pentru ca citind descrierea codului reiese orice altceva, in afara de predarea matematicii? Adica am ales corect acest cod CAEN?
Am citit prin forumuri ca profesia de "meditator" nu este incadrata in alte coduri, deci acesta ar fi codul, insa nu sunt sigura.
Va multumesc anticipat!
Stefania2203, utilizator
Documentele necesare pentru înregistrarea în registrul comerţului, înregistrarea fiscală şi autorizarea funcţionării a persoanei fizice autorizate

[ link extern ]

CAEN :
8560 Activitati de servicii suport pentru invatamant

8559 Alte forme de învăţământ n.c.a.
Va multumesc mult pentru raspuns, insa nelamurirea mea este daca codul ales este cel corect.
Eu v-am mentionat mai sus cele doua coduri CAEN care se pot folosi.
Nu intelesesem initial, va multumesc frumos :)
Buna ziua! Ați reușit să deschideți PFA? Îmi puteți spune daca ați luat și casa de marcat?