Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua! Esta admisibila o actiune avand ca obiect ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua! Esta admisibila o actiune avand ca obiect dreptul ...

Buna ziua! Esta admisibila o actiune avand ca obiect dreptul de servitute atata timp cat nu s-a facut ieisirea din indiviziune si toti mostenitorii sunt coproprietari.
Mentionez ca mostenitorii au incheiat acte de vanzare -cumparare , au fost intambulate terenurile fara sa fie facuta iesirea din indiviziue.
.Multumesc
depinde cine introduce actiunea avand ca obiect dreptul de servitute
Unul dintre coproprietari