avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 457 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua!Am intrat in ccc din somaj...pot opta pt ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua!Am intrat in ccc din somaj...pot opta pt stimulent ...

Buna ziua!Am intrat in ccc din somaj...pot opta pt stimulent in conditiile astea?sau trebuie ss imi gasesc un loc de munca?
Cel mai recent răspuns: ramona2018 , utilizator 22:37, 25 Iulie 2021
Trebuie sa va gasiti un loc de munca.
Dupa incheierea ccc, vi se va relua somajul pe perioada ramasa. Stimulent puteti primi doar daca va incadrati la un nou loc de munca.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Somaj-cic-somaj.... alissa1983 alissa1983 buna ziua as dori un sfat de la dvs. sunt in cic cu al 2 -lea copil care o sa se incheie pe data de 19 februarie 2013. am intrat in CIC din somaj. inainte de ... (vezi toată discuția)
Ccc edyflo edyflo daca gasesc de lucru inainte de terminarea celor 2 ani de CCC pot beneficia de indemnizatia de 500 lei/ luna pana la terminarea celor 2 ani ? mentionez ca am ... (vezi toată discuția)
Somaj sorinelo sorinelo SOTIA MEAESTE IN ACEA PERIOADA DE60 ZILE PINA CAND VOM MERGE DIN NOU LA SOMAJ PT AL 2-LEA DOSAR, PROBLEMA E CA PANA ATUNCI VA NASTE SI NU STIU VA MAI PRIMI CCC ... (vezi toată discuția)