Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Retur
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Retur

Buna ziua ! Cei de la Wild fashion au tot incercat sa ma convingă sa nu returnez un produs (ba ca eu trebuie sa platesc, ba ca nu se merita șamd ). Mi-au zis ca nu e sigur că firma de transport va asigura returnarea in cele 14 zile calendaristice. Întrebările mele sunt: 1.daca eu azi am solicitat o cerere de returnare, insa curierul livreaza cu o zi de intarziere, este vina mea? Mentionez ca pe data de 28.07 se expira cele 14 zile de returnare.
2. Daca returnarea depășește termenul de livrare, sa zicem pachetul ajunge la ei peste o zi, atunci ce se intampla cu el? Ramane la ei produsul, iar eu fara bani?
Multumesc anticipat.
Consta16, utilizator