Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit DEDUCTIBILITATE CHELTUIELI PRIVIND UNITATEA LA ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

DEDUCTIBILITATE CHELTUIELI PRIVIND UNITATEA LA ASIG.SOCIALE, SOMAJ ETC

La stabilirea rezultatului fiscal, cheltuielile privind unitatea la asig. sociale, de sanatate, somaj,respectiv conturile 6451, 6452, 6453 sunt deductibile fiscal 100%sau sunt cheltuieli cu deductibilitate limitata in limita 2% din cheltuielile cu salariile personalului.
sint deductibile integral ; n-au legatura cu cele sociale , cu deductibilitate limitata