Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Bună ziua!Copilul meu s-a ambiționat,și a scos ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Bună ziua!Copilul meu s-a ambiționat,și a scos media 10 curat,în ...

Bună ziua!Copilul meu s-a ambiționat,și a scos media 10 curat,în anul școlar 2020-2021,în clasa a 5-a și în semestrul 1 și în semestrul 2......Bursa de merit a intrat în cont cu specificarea clară a semestrului 2......Ce s-a întâmplat cu semestrul 1,rămâne o enigmă pt.mine și nu știu ce explicație să-i ofer copilului meu......Ma poate cineva,ajuta? Mulțumesc anticipat!
Bursele de merit obţinute în baza prevederilor legii se acordă începând cu semestrul al II-lea, pentru elevii aflaţi în clasele de început ale învăţământului gimnazial, liceal sau profesional, respectiv începând cu semestrul I, pentru elevii aflaţi în celelalte clase ale învăţământului gimnazial, liceal sau profesional.
Am înțeles și mulțumesc cu respect!.......Frustrarea mare,se datorează hotărârii primarului de a elimina "bursa primarului" fix de când aveam și noi, legal,dreptul de a o incasa.....Sănătate maxima și va mulțumesc încă o data pt.lamurire!

Cornel Vasile a scris:

Bursele de merit obţinute în baza prevederilor legii se acordă începând cu semestrul al II-lea, pentru elevii aflaţi în clasele de început ale învăţământului gimnazial, liceal sau profesional, respectiv începând cu semestrul I, pentru elevii aflaţi în celelalte clase ale învăţământului gimnazial, liceal sau profesional.