avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 114 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună ziua dacă în urma unor date greșite nu a-mi ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună ziua dacă în urma unor date greșite nu a-mi mai rama ...

Bună ziua dacă în urma unor date greșite nu a-mi mai rama 42 de zile după naștere cum pot proceda ca să beneficieze de concediu creștere copil (am luat înainte de naștere 93 zile și după restul)
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:46, 2 August 2021
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
In acest caz, depuneti dosarul dupa cele 42 de zile .... daca intrati in CCC ca si salariata , puteti lua CO sau CFP pentru diferenta de zile.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatie Ramona t Ramona t Daca eu am iesit in prenatal mai indata si nu imi raman cele 42 de zile de lauzie si imi raman doar 39 spre exemplu eu pentru 3 zile pierd indemnizatia de ... (vezi toată discuția)
126 de zile de concediu maternitate? marta946 marta946 Buna ziua, Cele 126 de zile de concediu pre-natal se pot imparti inainte si dupa nastere dupa cum vrea gravida? Cele 126 de zile se platesc cu 85% din ... (vezi toată discuția)
La cate saptamani intri in prenatal ngeorgiana85 ngeorgiana85 Buna ziua la cate saptamani de sarcina poti ramane in prenatal? (vezi toată discuția)