Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Nerespectarea regulamentului unui concurs tombola
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Nerespectarea regulamentului unui concurs tombola

Ce se intampla daca organizatorul unui concurs online (tombola) nu-si respecta propriul regulament si nu anunta marele castigator dupa depasirea termenului maxim de anuntare a acestuia stabilit prin regulamentul concursului?
Exista vreo institutie autorizata unde pot fi raportati?
Este specificata in vreun cadru legat acest aspect si daca da, care este consecinta nerespectarii regulamentului?

Va multumesc!
ANPC
citisem undeva si de ONJN