avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 295 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Nerespectarea regulamentului unui concurs tombola
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Nerespectarea regulamentului unui concurs tombola

Ce se intampla daca organizatorul unui concurs online (tombola) nu-si respecta propriul regulament si nu anunta marele castigator dupa depasirea termenului maxim de anuntare a acestuia stabilit prin regulamentul concursului?
Exista vreo institutie autorizata unde pot fi raportati?
Este specificata in vreun cadru legat acest aspect si daca da, care este consecinta nerespectarii regulamentului?

Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: hillfingerr , utilizator 15:50, 4 August 2021
ANPC
citisem undeva si de ONJN

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Organizarea de concursuri si cadrul legislativ micuklein micuklein Buna ziua, Sunt interesat de cadrul legislativ in care poate fi organizat un \"concurs\" ? Am pus concurs intre ghilimele din mai multe motive: Noi ... (vezi toată discuția)
Bună ziua, dacă organizatorul (firmă - srl) unui concurs nu ... alexei2020 alexei2020 Dacă organizatorul (firmă - srl) unui concurs nu respectă regulamentul oficial al concursului ce se poate întâmpla? Poate fi tras la răspundere? Unde mă ... (vezi toată discuția)
Abuz in sala de jocuri electronice chimutel chimutel Buna ziua, Am urmatoarea problema: Zilele trecute ma jucam la jocuri electronice. Deoarece trebuia sa fie acordat un jackpot am lasat aparatul sa ruleze pe ... (vezi toată discuția)