Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Fiul meu s-a angajat la un bar care avea și jocuri ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Fiul meu s-a angajat la un bar care avea și jocuri electronice ...

Fiul meu să angajat la un bar ,care avea și jocuri electronice (pacanele) dupa doua zile doar,Au constat că are lipsa în gestiune 1800 de romi,Bani au fost ridicați la ora 08.00 și constatarea să făcut la 10.00,de către contabilă care a și ridicat bani ,apoi să deplasat la alt sediu pentru numarare.Mentionez ca fiul meu a fist făcut hoț și obligat să recunoască că el si a însușit bani!Ce trebuie să FAC??
Sa nu recunoasca nimic
A semnat vreun contract de munca?
Daca nu... sa faca plangere la ITM.
Nu exista camere in acel bar?
Da a semnat un contract de munca,Dar culmea este că acele camere nu functioneaza sau nu au funcționat în ziua când el a fost de serviciu !

Cornel Vasile, Consilier juridic
Cand s-a preluat banii nu s-a facut monetarul?

Faptele de natura penala nu au legatura cu ITM-ul.
El a făcut monetarul seara și lăsat bani pe categorii de încasări (apărate,băuturi,etc)Si dimineața a venit o doamnă contabilă și a ridicat bani !Bani au fost duși la alt sediu și numărați și așa să constat că lipsesc 1800 de lei!

Cornel Vasile a scris:

Cand s-a preluat banii nu s-a facut monetarul?

Faptele de natura penala nu au legatura cu ITM-ul.

M-am referit cand a venit contabila ... dna nu a numarat banii ? Erau toti cand a venit ea?