Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Legea nr. 33/2021
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Legea nr. 33/2021

Referitor la Articolul unic din Legea nr. 33/2021 "Prin derogare de la dispozițiile art. 27 alin. (3) din Legea nr. 55/2020 privind unele măsuri pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei de COVID-19, cu modificările și completările ulterioare, pe o perioadă de 6 luni de la data intrării în vigoare a legii de aprobare a prezentei ordonanțe de urgență, se pot desfășura concursurile pentru ocuparea posturilor și funcțiilor vacante și temporar vacante din cadrul instituțiilor și autorităților publice, cu încadrare în sumele aprobate în buget pentru anul 2021."
concursul trebuie sa se fi incheiat la sfarsitul celor 6 luni, sau daca a fost demarat in acest interval se poate finaliza si peste acest termen.
Multumesc.
Instituțiile și autoritățile publice vor putea face angajări de sâmbătă, cu condiția să se încadreze în bugetul pe 2021
www.avocatnet.ro/articol_574...