avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 647 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua, doresc o informație cu privire la numele ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua, doresc o informație cu privire la numele copilului

Bună ziua doresc o informație ci privire la numele copilului....Când am născut în 2009 nu eram căsătorită cu tatăl copilului(eu am născut în Italia)el la recunoscut dar numele de familie este al meu între timp noi ne-am căsătorit și asi dori să-l trec pe numele tatălui...care este procedura va mulțumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: Ana Mocanu , utilizator 10:00, 27 August 2021
Numele copilului poate fi schimbat pe cale administrativa.
Gasiti informatii aici: [ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Copil nascut in concubinaj rominasandu rominasandu Buna ziua.. Sunt mama unui copil de 4 luni, si am o intrebare legata de situatuatia copilului nascut in timpul concubinajului. Copilul a fost recunoscut de ... (vezi toată discuția)
Nume de familie reunite nerogeorge nerogeorge M-am casatorit si actuala sotie are un copil. As vrea sa-l trec pe numele meu, dar intrebarea mea este daca poate pastra si celalalt nume de familie, al ... (vezi toată discuția)
Schimbarea numelui usename usename buna ziua...am si eu o intrebare....am un copil de 2 luni iar eu si tataul lui nu suntem casatoriti....si cand l-am inregistrat am facut prostia de al trece pe ... (vezi toată discuția)