avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 225 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Este reglementat montajul aparatelor de aer ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Este reglementat montajul aparatelor de aer conditionat la blocurile de locuinte?

Buna seara!
Va rog sa-mi spuneti daca este reglementat montajul aparatelor de aer conditionat. Locuiesc la parter si nu mai pot suporta "picatura chinezeasca" cazuta din aerele conditionate ale vecinilor de la etaje. Cum pot rezolva aceasta problema?
Ultima modificare: Vineri, 27 August 2021
gev, utilizator
Cel mai recent răspuns: latka , utilizator 12:58, 30 August 2021
~ Conținut șters la cerere ~
Care este legea/normativul care spune asta? As dori sa stiu exact legea.
Picura pe pervazul dvs? Pervazul este iesit inafara? Sau picura pe aerul dvs?
picatura cade pe o tufa si face un zgomot mare, sunt frunze mari, apoi sare pe geamurile de la balcon
www.avocatnet.ro/articol_437...

Mai pot fi si hotariri de consiliu local ce reglementeaza monatarea AC.

gev a scris:

Care este legea/normativul care spune asta? As dori sa stiu exact legea.

Ultima modificare: Luni, 30 August 2021
latka, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Salut. am nevoie de putin ajutor, un sfat. vecinii mei de la ... Ioan_Chris Ioan_Chris Salut. Am nevoie de putin ajutor, un sfat. Vecinii mei de la bloc, de la etajele superioare, au probleme cu scurgerea apei de la AC. Evacuarea apei nu se face ... (vezi toată discuția)
Sfat ghivece pe pervazul extern al balconului utilizator1989 utilizator1989 Buna ziua. As aprecia un raspuns cu privire la situatia mea. M-am mutat recent la un apartament, primul meu in proprietate personala, si pe pervazul extern al ... (vezi toată discuția)
Problema condens de la aerul conditionat radu.s radu.s Problema Condens de la AC Buna ziua, am si eu urmatoarea problema. Eu locuiesc la parter, vecinul de la etajul 5 avand un AC care imi curge sub geamuri ... (vezi toată discuția)