Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Este reglementat montajul aparatelor de aer ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Este reglementat montajul aparatelor de aer conditionat la blocurile de locuinte?

Buna seara!
Va rog sa-mi spuneti daca este reglementat montajul aparatelor de aer conditionat. Locuiesc la parter si nu mai pot suporta "picatura chinezeasca" cazuta din aerele conditionate ale vecinilor de la etaje. Cum pot rezolva aceasta problema?
gev, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~
Care este legea/normativul care spune asta? As dori sa stiu exact legea.
Picura pe pervazul dvs? Pervazul este iesit inafara? Sau picura pe aerul dvs?
picatura cade pe o tufa si face un zgomot mare, sunt frunze mari, apoi sare pe geamurile de la balcon
www.avocatnet.ro/articol_437...

Mai pot fi si hotariri de consiliu local ce reglementeaza monatarea AC.

gev a scris:

Care este legea/normativul care spune asta? As dori sa stiu exact legea.

latka, utilizator