avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 168 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Sanctiunea disciplinara avertisment scris poate fi ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Sanctiunea disciplinara avertisment scris poate fi contestată ...

Sanctiunea disciplinara avertisment scris poate fi contestată în justiție?
Cel mai recent răspuns: mitabiciclista , utilizator 09:09, 28 August 2021
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Orice sanctiune disciplinara mentionata la art.248 alin.1 C.mun. poate fi contestata in termen de 30 de zile calendaristice de la data comunicarii deciziei de sanctionare la Tribunalul in raza caruia are domiciliul salariatul. Actiunea este scutita de plata taxelor judiciare.
Multumesc mult pentru răspunsul rapid și clar.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Nulitatea unui avertisment scris znicolae9 znicolae9 Am fost sanctionat cu avertisment scris ptr o abatere disciplinara subiectiva. Avertismentul a primit nr de inregistrare, am semnat de primire, dar ... (vezi toată discuția)
Avertisment scris - valabilitate si mod de contestare AliceS AliceS Buna ziua, Daca imi poate raspunde cineva la o intrebare legata de avertismentul scris ca si abatere disciplinara: daca acest avertisment scris se da ... (vezi toată discuția)
Contestatie sanctiune maria_mirela maria_mirela Buna ziua, Am primit o penalizare de 100 lei, despre care am auzit din gura in gura , nu mi s-a inmanat nimic deocamdata (fapta comisa pe data de 2-10-2014 ... (vezi toată discuția)