Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Sanctiunea disciplinara avertisment scris poate fi ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Sanctiunea disciplinara avertisment scris poate fi contestată ...

Sanctiunea disciplinara avertisment scris poate fi contestată în justiție?
Orice sanctiune disciplinara mentionata la art.248 alin.1 C.mun. poate fi contestata in termen de 30 de zile calendaristice de la data comunicarii deciziei de sanctionare la Tribunalul in raza caruia are domiciliul salariatul. Actiunea este scutita de plata taxelor judiciare.
Multumesc mult pentru răspunsul rapid și clar.