Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... decontarea cheltuielilor de transport in institutii ...
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

decontarea cheltuielilor de transport in institutii publice

Exista vreo reglementare legala care sa priveasca decontarea cheltuielilor de transport pentru un jurist stagiar la o primarie din mediul rural?Conducerea primariei s-a exprimat ca daca ar avea o reglementare in acest sens in lege ar fi de acord.Daca nu exista asa ceva nu se poate proceda in alt mod?
Va rog sa ma ajutati si va multumesc pentru raspunsuri.
HG nr. 543/1995 republicata
multumesc
HG 543/1995 modificata si completata prin O.G. nr. 53/2001
- Ordinul Ministerului Finanţelor Publice nr. 1467/2002
- Ordinul Ministerului Finanţelor Publice nr. 1817/2003.