Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Vecin sa aiba grija de apartament gol. O cunostinta ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Vecin sa aiba grija de apartament gol. O cunostinta pleaca in ...

Vecin sa aiba grija de apartament gol.
O cunostiinta pleaca in alt oras pentru cateva luni cu servici ,cum poate face legal ca sa lase cheie la un vecin care sa se ocupe de apartament in lipsa ei ,in sens sa deschida usa daca se sparge vreo conducta etc.
De asemenea cu intretinere deja a avut grija pe langa faptul ca a anuntat ca apartament va fi gol cateva luni a si facut prin banca prin direct debit sa fie platita o anumita suma de bani catre asociatie in lunile in care va fi plecata.
Va multumesc!
ce intelegeti prin legal?proprietarul poate sa lase cheile si unuia de pe strada....dar isi asuma
Legal,poate sa mandateze vecinul prin procura notraiala
Se poate la mica intelegere sau cu o declaratie comuna (pentru incredintare-accept) data in fata unui notar.
fireste, va lasa cheile unei persoane de incredere !...