Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Dețin autorizatie de libera practica fizioterapie.
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Dețin autorizatie de libera practica fizioterapie.

Buna ziua. Dețin autorizatie de libera practica fizioterapie si doresc să deschid un cabinet conform cod CAEN 8690 ( PFA sau SRL ).Intenționez să dotez acest cabinet cu aparatura necesară procedurilor de electroterapie si a altor proceduri de recuperare medicala.De asemenea cabinetul va avea si o sala de kinetoterapie ,personal licențiat ,precum si o colaborare cu un medic specialist in recuperare medicala .
As dori sa intreb daca este posibil și care este modalitatea prin care acest cabinet ar putea intra în contract cu CASMB pentru a putea oferi pacienților servicii decontate de recuperare precum și servicii decontate de Kinetoterapie la domiciliu.
Intreb acest lucru deoarece conform legislației în vigoare este vorba despre o activitate conexă îngrijirilor medicale( adică nu este un cabinet medical ), dar totusi serviciile de recuperare ( pe care le oferă un cabinet de libera practica ) sunt decontare de CAS.
Va multumesc !
george-neagu, moderator