Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Carbunii sunt taxati invers??
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Carbunii sunt taxati invers??

Carbunii sunt taxati invers?
Cumpar de la un particular,cu borderou de achizitie, pe o firma neplatitoare de TVA
La randul meu ,prin firma neplatitoare de TVA vand catre o alta firma ,platitoare de TVA
Cum se procedeaza si daca voi fi taxat suplimentar
Mulțumesc
Laurentiu0208, utilizator
Carbunii de lemn - mangal sunt cu taxare inversa doar daca se tranzactioneaza intre doua firme PLATITOARE DE TVA. ( art 331 alin 2 lit b. )