Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general TVA bonuri fiscale
Discuție deschisă în Contabilitate în general

TVA bonuri fiscale

Desi am mai vazut intrebarea nu am gasit si raspunsul sau nu am fost suficient de atenta. Va rog, cine poate sa-mi spuna regimul de deducere a TVA de pe bonurile fiscale exclusiv cele de combustibili ? Multumesc anticipat.
La bonurile fiscale , pina la 100 ron, se poate deduce TVA-ul daca pe bonurile respective este trecut numele societatii care achizitioneaza bunurile in cauza si CUI. Nu uita , acesta trebuie sa fie stampilate si semnate de catre firma care le elibereaza.
La bonurile de benzina trbuie sa ai stampila si semnatura pe verso (de la peco),
Va multumesc !

La bonurile fiscale , pina la 100 ron, se poate deduce TVA-ul daca pe bonurile respective este trecut numele societatii care achizitioneaza bunurile in cauza si CUI. Nu uita , acesta trebuie sa fie stampilate si semnate de catre firma care le elibereaza.
La bonurile de benzina trbuie sa ai stampila si semnatura pe verso (de la peco),

la un bon fiscal de cumparare produse papetarie de exemplu, deduceti tva daca acest bon nu are factura??:O
dati-mi si mie legea aia va rog!!!
ordinul 1714 / 2005 modificat si completat cu ordinul 293/2006