Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infiintare cabinet ”Consilier pentru dezvoltare ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infiintare cabinet ”Consilier pentru dezvoltare personala”.

Buna ziua!
Care sunt actele/ demersurile din punct de vedere legal necesare pentru deschiderea unui cabinet ”Consilier pentru dezvoltare personala”?

Multumesc!
george-neagu, moderator
Buna dimineata,

In scopul cerintei dvs, puteti opta pentru infiintarea unei societati cu raspundere limitata sau PFA. Restul aspectelor ar depinde foarte mult de optiunile dvs. De exemplu, acest serviciu va fi prestat online sau vor fi doar sedinte cu prezenta fizica la cabinet?

Documentele necesare le puteti gasi pe site-ul Registrului Comertului, sectiunea Inmatriculari.

Cu stima,
Ganciu & Partners
Buna seara,
Aveti in vedere si respectarea normelor GDPR.