avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 674 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infiintare cabinet ”Consilier pentru dezvoltare ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infiintare cabinet ”Consilier pentru dezvoltare personala”.

Buna ziua!
Care sunt actele/ demersurile din punct de vedere legal necesare pentru deschiderea unui cabinet ”Consilier pentru dezvoltare personala”?

Multumesc!
Ultima modificare: Luni, 20 Septembrie 2021
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: CABINET DE AVOCAT "STOICA IOANA" , Avocat 20:29, 27 Septembrie 2021
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna dimineata,

In scopul cerintei dvs, puteti opta pentru infiintarea unei societati cu raspundere limitata sau PFA. Restul aspectelor ar depinde foarte mult de optiunile dvs. De exemplu, acest serviciu va fi prestat online sau vor fi doar sedinte cu prezenta fizica la cabinet?

Documentele necesare le puteti gasi pe site-ul Registrului Comertului, sectiunea Inmatriculari.

Cu stima,
Ganciu & Partners
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna seara,
Aveti in vedere si respectarea normelor GDPR.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Autorizatii marmercedes marmercedes Buna seara, vreau sa deschid un magazin online de haine, ce autorizatii am nevoie? intreb pentru ca punctu de lucru va fi la casa undeva la margina de oras. si ... (vezi toată discuția)
Magazin online si firma?? Sabinne Sabinne Buna ziua, va rog frumos sa ma lamuriti daca sunt persoana fizica si as vrea sa imi fac un magazin online prin intermediul site-urilor okazii, breslo etc si sa ... (vezi toată discuția)
Desfintare firma ivl001 ivl001 Buna ziua. Imi spuneti, va rog, ce cabinet se ocupa cu desfintarea unei firme (am o firma care este trecuta in regim derogatoriu-inactivitate). Vreau sa o ... (vezi toată discuția)