Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Imputernicire firma Bulgaria
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Imputernicire firma Bulgaria

Buna ziua!
Administratorul unei firme licentiate in Bulgaria doreste sa ma imputerniceasca pentru a putea incheia contracte cu firme de curierat, telefonie etc si a ma ocupa de vanzarea produselor sale in Romania.
Ce acte am nevoie si cum trebuie sa procedez?
Buna seara,
Sa înțelegem că firma din Bulgaria are sau intenționează să își deschidă un sediu in Romania? Fiți mai explicit, va rog.
Cu stima!
Da, intentioneaza sa isi deschida un sediu. Referitor la acest aspect, este necesara infiintarea unei sucursale?
Afacerea propriu zisa este un magazin online, iar domnul care este patron doreste ca eu sa ma ocup de vanzarea produselor in Romania, adica sa imi trimita un stoc de produse aici si sa expediez eventualele comenzi venite de pe teritoriul Romaniei.
Cu respect!
Livius Laslau a scris:

Buna seara,
Sa înțelegem că firma din Bulgaria are sau intenționează să își deschidă un sediu in Romania? Fiți mai explicit, va rog.
Cu stima!

alexstanciu13, utilizator
Buna dimineața,
Pentru deschiderea unei sucursale sau filiale, va trebui sa va adresați Oficiului Registrului Comerțului din zona unde se vrea funcționarea. După deschiderea sucursalei, veți fi angajat cu forme legale și vi se pot trasa sarcini prin fișa postului.
Succes!
Multumesc! O zi frumoasa!

Livius Laslau a scris:

Buna dimineața,
Pentru deschiderea unei sucursale sau filiale, va trebui sa va adresați Oficiului Registrului Comerțului din zona unde se vrea funcționarea. După deschiderea sucursalei, veți fi angajat cu forme legale și vi se pot trasa sarcini prin fișa postului.
Succes!