Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua, 18 03 1960 data de naștere Vechime 40 ani ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua, 18 03 1960 data de naștere Vechime 40 ani in Bucuresti ...

Buna ziua,
18 03 1960 data de naștere
Vechime 40 ani in Bucuresti
Domiciliul in jud Ilfov
Dupa lege ,noiembrie este luna pensionarii....2021
Intrebare; unde și când depun dosarul pentru pensie
Până la ce dată trebuie sa lucrez in noiembrie? Toata luna sau până pe 18?
Referitor dosar psnsionare......îmi poate spune cineva ce trebuie sa conțină?
Dosarul se va depune la Casa Judeţeană de Pensii Ilfov . Adresa: Bucuresti, Bulevardul Lacul Tei, nr. 17, sector 2.

Varsta standard de pensionare : 61 ani si 8 luni ... adica 18.11.2021

Cererea de pensionare, împreună cu actele prin care se dovedește îndeplinirea condițiilor prevăzute de prezenta lege, se depune, începând cu data îndeplinirii acestor condiții, la casa teritorială de pensii competentă, în a cărei rază domiciliază persoana.

Documentele necesare înscrierii la PENSIE PENTRU LIMITĂ DE VÂRSTĂ, după caz:
[ link extern ]
Cornel Vasile, Consilier juridic