Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Prescriptie datorie
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Prescriptie datorie

O firma imi este datoare firmei mele o suma de bani din 2015, ei au facut plati pana in 2020, iar intrebarea mea este, datoria se prescrie dupa 3 ani de la facerea datoriiei sau dupa 3 ani de la ultima plata. Adica s a prescris in 2018 sau se va prescrie in 2023.
de la ultima plata. iar daca le-ati trimis somatii de plata, de la data ultimei somatii
3 ani de la ultima plata.