avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Persoana cu certificat de handicap e scutita de plata ...
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Persoana cu certificat de handicap e scutita de plata impozitului pentru teren agricol?

O persoană cu certificat de handicap poate fi scutita de plata impozitelor și taxelor pentru teren în extravilan(agricol)?Mulțumesc.
Ultima modificare: Miercuri, 29 Septembrie 2021
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Impozit teren agricol relu65 relu65 Buna ziua. Tatal meu are un teren agricol lasat mostenire de la parintii sai.As dorii sa stiu daca trebuie sa plateasca impozit pt. acest teren in conditiile ... (vezi toată discuția)
Drept persoana cu handicap M-A-N M-A-N As vrea sa stiu daca o persoana cu handicap grav, care are in proprietate teren intravilan si teren extravilan beneficiaza de scutirea impozitului pe ... (vezi toată discuția)
Scutire de la plata impozitului pe terenul agricol extravilan. Viorica Orman Viorica Orman Bună seara.As dori sa știu dacă o persoana cu gradul doi de handicap este scutita de la plata impozitului pe terenul agricol extravilan. Multumesc. (vezi toată discuția)