Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... o persoana care continua sa ma hartuiasca in spatiul ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

o persoana care continua sa ma hartuiasca in spatiul public facebook ...

o persoana care continua sa ma hartuiasca in spatiul public facebook ii mai pot depune o noua plangere penala daca AM INTRAT IN POSESIA A NOI PROBE ? MAI ALES CA DETIN PROBE DIN CARE REZULTA CA A ADAUGAT NISTE PRINT SCRENURI LA UN DOSAR PENAL IN CARE ERAM CERCETAT PRIN SCRENURI CONTRAFACUTE
Buna ziua,

Daca ati fost defaimat in spatiul public, va puteti adresa instantei de judecata, solicitand despagubiri pentru prejudiciul cauzat.

Instanta de judecata va determina prejudiciul suferit.

In prealabil litigiului, puteti inainta o notificare.

Totodata , persoana care a divulgat anumite informatii in spatiul public poate fi obligata sa le indeparteze.