Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... SCHIMBARE ROL PRIMARIE, am cumpărat o baraca ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

SCHIMBARE ROL PRIMARIE, am cumpărat o baraca metalica, de la o firma, baraca ...

Bună ziua, am cumpărat o baraca metalica, de la o firma, baraca fiind situata pe un teren proprietate CFR,unde se plătește chirie pt teren. Construcția este din 1983,vânzarea a fost făcută cu factura și contract cu respectiva firma,baraca nu deține intabulare sau cadastru,doar un plan de amplasament și delimitare a corpului de proprietate, din 2003 cu nr cadastral provizoriu si relevee,iar la primărie mi au cerut cadastru pt luarea în evidenta și stabilirea impozitului, arat ca este deja rol la primărie cu aceasta baraca ,impozitul fiind la zi.Din ce știu eu cei de la CFR nu sint de acord cu efectuarea cadastrului. Ce soluții pot avea pt a muta rolul pe numele meu.
dacodrakon, utilizator