Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Ca ONG as vrea sa aplic pt micrograntul de 2000 euro.
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Ca ONG as vrea sa aplic pt micrograntul de 2000 euro.

Buna ziua! Am un ONG cu domeniul de activitate pe cod caen 9001. As vrea sa aplic pt micrograntul de 2000 euro. Dar nu mi-e clar daca intrunesc cerinta aceasta: "au obținut, în exercițiul financiar anterior depunerii cererii de finanțare, o cifră de afaceri de cel puțin echivalentul în lei a 5.000 euro la data depunerii cererii de finanțare".

Pe 2019 si 2020, nu am avut incasari de 5.000 euro, Dar in 2021, da.
Ma incadrez in cerinta? Multumesc frumos!
george-neagu, moderator