Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Cum ar trebui sa arate factura pe care o emit catre ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Cum ar trebui sa arate factura pe care o emit catre firma pentru serviciile mele?

Am PFA cod CAEN 8110 ,ma ocup de un sediu de firma in sensul ca asigur diverse servicii: contactez firma care asigura mentenanta centralei termice atunci cand se deregleaza,asigur paza si supravegherea cladirii,apelez la diferite firme pentru buna functionare a cladirii instalatiile de aer conditionat samd.M-am inteles cu patronatul pentru o suma fixa lunara. Cum ar trebui sa arate factura pe care o emit catre firma pentru serviciile mele? Va multumesc!
george-neagu, moderator
Daca va referiti la forma facturii, aceasta trebuie sa contina obligatoriu anumite informatii conform Cod fiscal (art.319), daca va referiti la denumirea serviciului facturat puteti scrie "servicii prestate conform contract nr...din...".
magiccom, utilizator
Va multumesc frumos,asta ma interesa daca sa formulez servicii prestate sau sa le si enumar pe fiecare.