avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 529 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Cum ar trebui sa arate factura pe care o emit catre ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Cum ar trebui sa arate factura pe care o emit catre firma pentru serviciile mele?

Am PFA cod CAEN 8110 ,ma ocup de un sediu de firma in sensul ca asigur diverse servicii: contactez firma care asigura mentenanta centralei termice atunci cand se deregleaza,asigur paza si supravegherea cladirii,apelez la diferite firme pentru buna functionare a cladirii instalatiile de aer conditionat samd.M-am inteles cu patronatul pentru o suma fixa lunara. Cum ar trebui sa arate factura pe care o emit catre firma pentru serviciile mele? Va multumesc!
Ultima modificare: Miercuri, 6 Octombrie 2021
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: oliver mandic , utilizator 14:14, 6 Octombrie 2021
Daca va referiti la forma facturii, aceasta trebuie sa contina obligatoriu anumite informatii conform Cod fiscal (art.319), daca va referiti la denumirea serviciului facturat puteti scrie "servicii prestate conform contract nr...din...".
Ultima modificare: Miercuri, 6 Octombrie 2021
magiccom, utilizator
Va multumesc frumos,asta ma interesa daca sa formulez servicii prestate sau sa le si enumar pe fiecare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Registru supraveghere centrala termica adimanea adimanea Buna seara! As ruga daca ma poate ajuta cineva cu o informatie referitoare la termenul de pastrare si arhivare al registrului de supraveghere al unei centrale ... (vezi toată discuția)
Prestari servicii in romania facturate catre societate din italia VeneciucAngelica VeneciucAngelica Buna ziua Va rog sa ma ajutati intr-o problema : O societatea comerciala platitoare de TVA din Romania , inscrisa in registrul operatorilor ... (vezi toată discuția)
Monografie contabila caen 4322 daryana daryana Buna ziua !! Am o firma care efectueaza lucrari de instalatii,reparatii si revizii aer conditionat. Pentru aceste lucrari achizitionez diferite materiale ... (vezi toată discuția)