avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 279 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua, Sora mea va intra in concediu pentru ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua, Sora mea va intra in concediu pentru cresterea copilului.Are ...

Buna ziua,
Sora mea va intra in concediu pentru cresterea copilului.Are angajare cu contract de munca la o Intr. Individuala iar la alte 5 este administrator.(ia dividende)
Pentru calcularea concediului pentru cresterea copilului poate sa aduca veniturile de la soc la care este administrator?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:37, 12 Octombrie 2021
Dividendele nu intra in calculul indemnizatiei CCC.
MULTUMESC, SA INTELEG CA ADMINISTRATORUL SOCIETATILOR POATE BENEFICIAZA DE INDEMNICATIE CCC
Poate beneficia dacă îndeplinește condițiile prevazute la art.2 și art.12 din OUG 111/2010.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Administrator firma si indemnizatie ccc giacris giacris Stiu ca s-a tot discutat pe aceasta problema, insa nu sunt lamurita deloc. Un administrator care este si asociat la o societate comerciala si nu este angajat ... (vezi toată discuția)
Asociat unic si administrator la srl, fara carte de munca, poate beneficia de indemnizatia de crestere a copilului? buzdu_andra buzdu_andra Buna ziua. Sunt asociat unic si administrator al unui srl, nu am carte de munca, iar firma nu a mai avut de ceva timp(1 an) activitate sau profit (deci exclus ... (vezi toată discuția)
Concediu crestere copil luat de tatal copilului violeta54 violeta54 Buna ziua Cf. OUG111/2010: a) cel putin o luna din perioada totala a concediului de crestere a copilului este alocata uneia dintre persoanele care nu a ... (vezi toată discuția)