Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua, Sora mea va intra in concediu pentru ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua, Sora mea va intra in concediu pentru cresterea copilului.Are ...

Buna ziua,
Sora mea va intra in concediu pentru cresterea copilului.Are angajare cu contract de munca la o Intr. Individuala iar la alte 5 este administrator.(ia dividende)
Pentru calcularea concediului pentru cresterea copilului poate sa aduca veniturile de la soc la care este administrator?
Multumesc
Dividendele nu intra in calculul indemnizatiei CCC.
MULTUMESC, SA INTELEG CA ADMINISTRATORUL SOCIETATILOR POATE BENEFICIAZA DE INDEMNICATIE CCC
Poate beneficia dacă îndeplinește condițiile prevazute la art.2 și art.12 din OUG 111/2010.