Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Am cumparat pe numele meu o masina dupa casatorie. ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Am cumparat pe numele meu o masina dupa casatorie. Sotul m-a ...

Am cumparat pe numele meu o masina dupa casatorie. Sotul m-a parasit si a luat si masina si talonul. Eu fiind proprietara auto, mie imi vin amenzile de parcare, de radar, de orice si eu platesc impozit. Am reclamat la Politie furt intre soti, dar talonul fiind doar pe numele meu, este furt al actului personal, nu-i asa? Cum sa fac sa nu mai platesc macar amenzile? Sa radiez masina? Si expira RCA, el poate incheia RCA fara acordul meu? Si daca nu incheie RCA, e adevarat ca Politia ii va lua talonul si numerele de inmatriculare? De ce fel de acte de la Politie am nevoie pt ca sa reclam la Casco furtul?
Ați divorțat?
Nu am divortat, acum 4 zile a plecat.
bunurile achizitionate in timpul casniciei sunt bunuri comune daca nu aveti un contract referitor la separatia de bunuri. chiar daca masina e pe numele dvs.