Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Schimbarea destinatiei unui depozit in hala de ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Schimbarea destinatiei unui depozit in hala de productie

Buna,

revin cu o noua problema...va rog sa imi spuneti care ar fi procedura de schimbare a destinatiei unui spatiu ce pana de curand era depozit dar pe viitor se vrea a fi o hala de productie.
Va multumesc!
Dar ce vei produce acolo?
Daca ai in obiectul de activitate productie pentru produsul X pe care doresti sa-l produci, te autorizezi prin inregistrarea unei Declaratii model 2 sau 3 la ORC.
Daca esti deja autorizat pentru activitati de productie, pentru productia de alimente trebuie sa dotezi corespunzator hala de productie din punct de vedere sanitar si pentru siguranta alimentelor.
Bafta!
In spatiul respectiv voi muta o instalatie dintr-un spatiu alaturat deoarece respectiva instalatie va fi completata cu alte utilaje iar spatiul unde se aflau anterior nu este suficient de mare. Deci activitatea ce va fi desfasurata e declarata si e trecuta ca obiect de activitate.
Daca spatiul asta care din depozit il faci hala de productie, face parte din spatiul care este inregistrat la ORC ca fiind punct de lucru, pui pe usa "hala de productie" in loc de "depozit"
Bafta!