Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... buna ziua, am incheiat un contract cu o firma pentru ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

buna ziua, am incheiat un contract cu o firma pentru prestarea ...

buna ziua,
am incheiat un contract cu o firma pentru prestarea unui serviciu. in contract nu este trecuta o data scadenta de plata. De mai bine de o luna si jumatate ma tot duce cu zaharelul ca plateste si nu a platit, Cum pot face sa imi recuperez banii datorati?
Va multumesc!
radu2345, utilizator
Bună ziua,
O puteți notifica în prealabil, în scris, cu conținut declarat și confirmare de primire. Dacă nu achită, trebuie să vă adresați instanței de judecată.
As mai avea inca o intrebare. Nefiind trecuta o data scadenta pana la care poate plati, poate fi obligat de instanta sa plateasca datoria?
Multumesc