Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Am o asociație non-profit cu activitatea suspendată ...
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Am o asociație non-profit cu activitatea suspendată din 2007.

Buna seara.As avea nevoie de ajutor….Am o asociație non-profit,cu activitatea suspendată din 2007. As putea accesa un fond european pt a ii reporni activitatea?Precizez ca a funcționat ca și grădinița,și acum ar fi nevoie de un after school in localitatea mea.Țin sa spun ca nu am cerut nici un ajutor,niciodată.Nici măcar vreun împrumut bancar.Ar trebui sa,,ma leg la cap,,???Multumesc anticipat.
george-neagu, moderator
Ce intelegeti prin "suspendata" ? La o asociatie, odata inceputa, activitatea nu poate fi suspendata, ca la firme, e obligata sa depuna anual situatii financiare , sa tina mimimum o sedinta de AG etc. chiar daca faptic nu a functionat.in rest.... altfel este in ilegalitate..
,,Suspendată,,…Am folosit termenul greșit….Am o asociație NON profit…Care nu are activitate,momentan.Dar exista…Se depun acte,….etc.E totul in regula.Eu am pus o alta întrebare.Mulțumesc.