Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Plata intretinere la cumparare apartament
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Plata intretinere la cumparare apartament

Am cumparat in data de 31 August un apartament. In contract scrie ca incepand cu data de ASTAZI 31 August plata intretinerii revine cumparatorului (mie). Cine plateste toata luna august? Eu care l-am avut o zi sau vanzatorul?
fiordul, utilizator
Conform disp L nr 196/2018 se inregistreaza in evidenta de calcul intretinere lunara orice persoana care domiciliaza provizoriu minimum 15 zile /luna sau definitiv in condominiu
Pe cale de consecinta ,va revine obligatia achitarii cote intretinere incepand cu luna septembrie a.c.