avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 512 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... somaj tehnic
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

somaj tehnic

buna ziua. sunt angajata la o societate din anull 2001. in 2009 in luna august si decembrie am fost trimisa in somaj tehnic cu 75%. acum sunt insarcinata. mai pot beneficia de acei 85%din salariu pt crestere copil?.
multumesc frumos.
Cel mai recent răspuns: vioavram , utilizator 09:43, 11 Ianuarie 2010
da
puteti beneficia de indemnizatie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatia pentru cresterea copilului lucia20x lucia20x Buna ziua, Am un copil de 6 luni si tocmai am ramas fara serviciu. Am lucrat tot timpul sarcinii si dupa ce am nascut fara intrerupere pentru ca sunt operator ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie crestere copil in caz de somaj tehnic!!! anabell anabell Am si eu o nedumerire, poate ma puteti ajuta cu niste informatii. In luna mai 2009, am fost in somaj tehnic (75% din salariul brut), acum in iunie, am aflat ca ... (vezi toată discuția)
Calcul indemnizatie concediu pt cresterea copilului in caz de somaj tehnic omerisca omerisca Buna ziua. Sunt insarcinata in luna a cincea si firma la care lucrez de 10 ani a decis sa fiu trimisa in somaj tehnic in perioada aprilie - iunie. Vreau sa ... (vezi toată discuția)