Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua. Lucrez cu program partial de 2 ore. Va rog ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua. Lucrez cu program partial de 2 ore. Va rog sa-mi spuneti ...

Buna ziua. Lucrez cu program partial de 2 ore. Va rog sa-mi spuneti daca la calcularea stagiului de cotizare la pensie anticipata partial se considera numai cele 2 ore sau calculul se face la 8 ore de munca. In anii trecuti stiu ca se calcula 1 an de contract (indiferent cate ore)= 1 an vechime la pensie= 1 an la stagiul de cotizare. Mai e valabila legea si acum, in oct. 2021?
Va multumesc.
beculet, utilizator
1 an de contract cu timp partial = 1 an vechime in munca = 1 an stagiu de cotizare la pensie .... valabil si acum, in octombrie 2021