avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 459 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna seara.in urma cu 2ani soțul meu a avut un ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna seara.in urma cu 2ani soțul meu a avut un accident in care ...

Buna seara.in urma cu 2ani soțul meu a avut un accident in care el este vinovatul ptr nepăstrarea distantei .șoferul din cealaltă mașina avea 0,37alcolemie in aer și 0,85in sânge a stat 14zile in spital și medici iau dat un an de recuperare pte ca era lovit la coloana dar Menționez ca avea hernie de disc înaintea accidentului .in momentul de fata soțul meu circula cu dovada dar nu poate circula in afara tari as vrea sa știu ca de doi ani noi nu știm nimic cum sta cazul nimeni nu la contactat pe soțul meu ce va păți șoferul celălat dacă conduce având in vedere ca avea alcool in timpu cât conducea.din păcate soțul lucra ca șofer pe tir in extern și nu mai poate profesa in meseria .chiar nu putem face nimic sa își primească înapoi permisu?
Cel mai recent răspuns: Ionut.ion , utilizator 08:28, 20 Octombrie 2021
Buna ziua,
Puteti face ceva*, sa angajati un avocat si acesta sa mearga la politistul/procurorul de caz si sa ceara urgentarea rezolvarii cazului...
Noi am angajat un avocat dar el zice cât timp soțul nu este chemat la parchet nu putem face nimic.a depus avocatul o cerere ptr ca soțul sași primească înapoi permisu .
Nu sunt avocat dar poate va raspunde unul sau contactati dvs. pe altcineva, este cam mult doi ani fara un rezultat...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Accident rutier ptr nepastarea distantei. noghi otilia noghi otilia Sotul meu a avut un accident in 14 octombrie in care el este considerat vinovat ptr ca a lovit masina din fata lui.soferul din fata a oprit brusc ptr ca si a ... (vezi toată discuția)
Proces daune accident rutier soldat cu deces liadud liadud Sotul meu a decedat in urma cu 10 zile intr-un accident rutier langa Ramnicu Valcea.Vinovat de accident potrivit politistilor care au facut cercetari la fata ... (vezi toată discuția)
Buna ziua sunt si eu in cauza unei situatii neplacute in vederea ... xxx84 xxx84 buna ziua sunt si eu in cauza unei situatii neplacute in vederea conducerii un automobil sub influenta bauturilor alcolice rezultatul fiind 0.42 etilotest am ... (vezi toată discuția)