Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna seara.in urma cu 2ani soțul meu a avut un ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna seara.in urma cu 2ani soțul meu a avut un accident in care ...

Buna seara.in urma cu 2ani soțul meu a avut un accident in care el este vinovatul ptr nepăstrarea distantei .șoferul din cealaltă mașina avea 0,37alcolemie in aer și 0,85in sânge a stat 14zile in spital și medici iau dat un an de recuperare pte ca era lovit la coloana dar Menționez ca avea hernie de disc înaintea accidentului .in momentul de fata soțul meu circula cu dovada dar nu poate circula in afara tari as vrea sa știu ca de doi ani noi nu știm nimic cum sta cazul nimeni nu la contactat pe soțul meu ce va păți șoferul celălat dacă conduce având in vedere ca avea alcool in timpu cât conducea.din păcate soțul lucra ca șofer pe tir in extern și nu mai poate profesa in meseria .chiar nu putem face nimic sa își primească înapoi permisu?
Buna ziua,
Puteti face ceva*, sa angajati un avocat si acesta sa mearga la politistul/procurorul de caz si sa ceara urgentarea rezolvarii cazului...
Noi am angajat un avocat dar el zice cât timp soțul nu este chemat la parchet nu putem face nimic.a depus avocatul o cerere ptr ca soțul sași primească înapoi permisu .
Nu sunt avocat dar poate va raspunde unul sau contactati dvs. pe altcineva, este cam mult doi ani fara un rezultat...