Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Referitor la prevederile art. 76, alin. (4), lit. a) ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Referitor la prevederile art. 76, alin. (4), lit. a) din Codul fiscal.

Referitor la prevederile art. 76, alin. (4), lit. a) din Codul fiscal, cum că nu reprezintă venituri impozabile contravaloarea serviciilor turistice și/sau de tratament, inclusiv transportul, pe perioada concediului de odihnă, pentru salariații proprii și membrii de familie ai acestora, astfel cum este prevăzut în contractul de muncă sau regulamentul intern, în măsura în care valoarea totala a acestora nu depășește într-un an fiscal nivelul unui câștig salarial mediu brut utilizat la fundamentarea bugetului asigurărilor sociale de stat pe anul in care au fost acordate ... întrebarea mea este dacă este specificat undeva că aceste servicii pot fi achiziționate doar din România sau se încadrează aici și facturi turistice externe ?
george-neagu, moderator