avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 409 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Greutate maxima carlig remorcare
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Greutate maxima carlig remorcare

Salutare. Cu ce masina pot tracta legal un trailer dublu? Trailerul cântărește aprox 500kg iar cu 2 mașini medii 1500+1500 fac 4500 iar pentru majoritatea mașinilor scrie masa maxima admisa pe carlig 1800-2000 kg

Alte discuții în legătură

Autoturism mma 2500 kg+ platforma 2700 kg mma? justskyzzo justskyzzo Buna tuturor, Am cautat pretutindeni dar nu gasesc nimic mai detaliat in privinta remorcarii unei platforme auto.Din start permisul imi va permite lucrul asta ... (vezi toată discuția)
Platforma auto cu categoria b la permis alecu1980 alecu1980 Buna seara! Am si eu o problema : am un autoturism de teren cu greutate proprie de 1785kg / greutatea totala max. autorizata de 2515 kg / remorcabila cu ... (vezi toată discuția)
Permis categoria b + remorca tandem, ansamblu < 3500 kg user-isha user-isha Buna ziua, Lucrez si locuiesc in Germania. Posed un autoturism de maxim 2000 kg (masa proprie si incarcatura) care are voie sa tracteze o remorca de maxim ... (vezi toată discuția)