avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 453 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Un comerciant mi-a spus ca nu poate sa-mi dea copie ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Un comerciant mi-a spus ca nu poate sa-mi dea copie dupa factura ...

Un comerciant mi-a spus ca nu poate sa-mi dea copie dupa factura sau bon fiscal pentru ca nu mai stocheaza datele personale. Este adevarat sau m-a mintit sa nu trimita produsul la garantie?
Cel mai recent răspuns: adriandimitriu , utilizator 16:55, 24 Octombrie 2021
Facturile se arhiveaza 10 ani probabil motivul pt care nu poate sa va dea o copie este altul.
Ultima modificare: Miercuri, 20 Octombrie 2021
magiccom, utilizator
bonul fiscal nu conține nici un fel de date personale. de aceea nu va poate da o copie: nu va poate identifica.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Garantie inlocuire telefon danypopica danypopica Buna ziua. Am cumparat un telefon de pe un site, iar dupa 10 luni s-a defectat, l-am dus la magazin pentru a fi trimis in garantie, produsul a fost solutionat ... (vezi toată discuția)
Eliberare factura (pentru garantie produs) dupa 30 de zile Arctur1an Arctur1an Bună ziua, Se dă următoare situație; Am cumpărat un telefon iPhone de la magazinul Domo, care la momentul achiziției a oferit bon fiscal + ... (vezi toată discuția)
Acordare garantie la produs castigat la un concurs... Iulian81 Iulian81 Buna ziua! As dori sa stiu si eu daca mi se poate acorda garantie la un produs castigat la un concurs in urma caruia am obtinut chipurile o garantie dar nu ... (vezi toată discuția)