Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Un comerciant mi-a spus ca nu poate sa-mi dea copie ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Un comerciant mi-a spus ca nu poate sa-mi dea copie dupa factura ...

Un comerciant mi-a spus ca nu poate sa-mi dea copie dupa factura sau bon fiscal pentru ca nu mai stocheaza datele personale. Este adevarat sau m-a mintit sa nu trimita produsul la garantie?
Facturile se arhiveaza 10 ani probabil motivul pt care nu poate sa va dea o copie este altul.
magiccom, utilizator
bonul fiscal nu conține nici un fel de date personale. de aceea nu va poate da o copie: nu va poate identifica.