Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua. Am si eu o problema. In 2015 in urma unui ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua. Am si eu o problema. In 2015 in urma unui dosar penal, ...

Buna ziua. Am si eu o problema. In 2015 in urma unui dosar penal, mi s a pus sechestru pe masina. Masina fiind pe numele meu dar fizic nu este la mine. Am dat si declaratii referitoare la asta ca masina nu se afla in posesia mea. In 2021 anul acesta am primit de la primarie ca am de plata impozit la masina plus amenzi pe numele meu de rutiera dar specific ca nu eu am condus masina . Ce sa fac? Un sfat va rog ce as putea sa fac. Si cum a putut agentul de rutiera sa dea amenda pe numele meu ? Eu nefiind prezent. Astept un raspuns.
Masina din 2015 pana in prezent este sub sechestru? Cine a instituit sechestrul? Masina nu este in posesia dvs pentru care motiv?
Abia asa vom putea sa dam eventuale raspunsuri
Masina este pusa sub sechestru de catre tribunalul calarasi. Masina nu se afla la mine din motiv ca nu pot sa o iau de la acele persoane..am specificat si pa tribunal. Intre timp au venit citatii sa ma prezint sa dau masina , am dat declaratie ca a fost luata de catre acele persoane . Si mi s a spus sa astept ca o sa o ridice din trafic. Dar asta nu s a intamplat.

gabimc a scris:

Masina din 2015 pana in prezent este sub sechestru? Cine a instituit sechestrul? Masina nu este in posesia dvs pentru care motiv?
Abia asa vom putea sa dam eventuale raspunsuri