avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 327 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua. Deoarece am tot gasitt masina lovita, ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua. Deoarece am tot gasitt masina lovita, zgariata,etc, ...

Buna ziua. Deoarece am tot gasitt masina lovita, zgariata,etc, am montat la fereastra apartamentului o camera de supraveghere care bate spre masina. Ieri a fost sparta o masina in zona mea si azi a venit politia la mine sa ma intrebe daca camera a prins ceva referitor la spargere. Intrebarea e...daca dau filmarea politiei pot avea vreo problema? Multumesc
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 00:51, 22 Octombrie 2021
Concret unde ati instalat camera in interiorul apartamentului sau in exterior?
Daca sistemul de supraveghere de captat si stocat imagini,este instalat in exterior,in partea comuna d eimobil d elocuit in comun ,legal ar trebui sa detineti acordul tuturor proprietarilor din imobil-asa impun normele in domeniu
In plus ,puteti fi intrebat cine a instalat sistemul de supraveghere,daca a fost instalat de operator autorizat cu licenta IGP

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Camera supraveghere parcare din apartament DevilDev DevilDev Buna ziua, Sunt nelamurit in privinta montarii unei camere de supraveghere exterior, mai exact care sa filmeze un loc de parcare. Vreau sa o montez la mine la ... (vezi toată discuția)
Camere de supraveghere lavinia_stoica lavinia_stoica Buna ziua! De circa 10 zile au fost montate la intrarea in scara blocului (in exterior), la parter si la fiecare etaj ( linga usile lifturilor) camere de luat ... (vezi toată discuția)
Montaj camere de supraveghere la bloc. MihaiGherasim MihaiGherasim Buna ziua. Am nevoie de un sfat. Locuiesc intr-un bloc cu 4 scari, 10 apartamente pe scara, in ultima scara a blocului (forma de L). Nu avem asociatie de ... (vezi toată discuția)