Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua. Deoarece am tot gasitt masina lovita, ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua. Deoarece am tot gasitt masina lovita, zgariata,etc, ...

Buna ziua. Deoarece am tot gasitt masina lovita, zgariata,etc, am montat la fereastra apartamentului o camera de supraveghere care bate spre masina. Ieri a fost sparta o masina in zona mea si azi a venit politia la mine sa ma intrebe daca camera a prins ceva referitor la spargere. Intrebarea e...daca dau filmarea politiei pot avea vreo problema? Multumesc
Concret unde ati instalat camera in interiorul apartamentului sau in exterior?
Daca sistemul de supraveghere de captat si stocat imagini,este instalat in exterior,in partea comuna d eimobil d elocuit in comun ,legal ar trebui sa detineti acordul tuturor proprietarilor din imobil-asa impun normele in domeniu
In plus ,puteti fi intrebat cine a instalat sistemul de supraveghere,daca a fost instalat de operator autorizat cu licenta IGP