Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Camera supraveghere parcare din apartament
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Camera supraveghere parcare din apartament

Buna ziua,
Sunt nelamurit in privinta montarii unei camere de supraveghere exterior, mai exact care sa filmeze un loc de parcare. Vreau sa o montez la mine la fereaastra apartamentului. Camera va filma atat locul de parcare dar si masinile care trec pe un drum alaturat si de asemenea alte masini parcate in acea parcare... este legal acest lucru? Trotuarul de langa blocul in care stau nu va fi filmat si nici intrarea in bloc.
[ link extern ]
Asa se vede. Pe mine ma intereseaza motocicleta de langa stalp.
Concret unde intentionati sa instalati camera de supraveghere,pe exteriorul apartamentului ?
Interior. Este deja montata si se vede ca in imaginea de mai sus... avand in vedere ca se vand asa liber pe internet nu m-am gandit pe moment dar acum am ceva indoieli dupa cate am citit pe net...
Apropo, desi camera este montata pe interior, se remarca la geam destul de usor de afara.
Atentie sporita cu respectarea legislatiei datelor stocate de sistemele de supraveghere