Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna seara,pensia alimentara se stabileste din venitul ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna seara,pensia alimentara se stabileste din venitul net, bonusurile ...

Buna seara,pensia alimentara se stabileste din venitul net, bonusurile se iau in calcul ,tin sa precizez ca acele bonusuri nu sunt lunare

Va multumesc anticipat!
Buna seara, se stabileste, se pot lua in calcul, pot fi si lunare, dar si trimestriale, semestriale sau anuale.
Pensia de intretinere se da din veniturile fixe, nu bonusuri.bonusul poate fi lua odata si apoi x luni nu.
Veniturile ocazionale nu se da din ele pensie.
Sobolan de tomberoane, utilizator
Da, bine, primul raspuns, adica al meu, ramane valabil.
Bonusurile salariale nu sunt venituri ocazionale,
sunt venituri asimilate salariului si intra in notiunea generala de „venit”.