Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna seara. Permis de conducere eliberat de statul ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna seara. Permis de conducere eliberat de statul italian. Anulat ...

Buna seara. Permis de conducere eliberat de statul italian. Anulat în Romănia nu îmi permite să conduc pe teritoriul româniei. Dar pe teritoriul italian rămâne valabil. Pot conduce pe teritoriul italian. Mulțumesc frumos.
Buna seara,

Nu sunt expert in chestiile acestea ce tin de extern, dar nu are cum statul roman sa anuleze un act emis de alta tara, poate sa va suspende dreptul de conducere pe teritoriul Romaniei (depinde si ce ati facut bine inteles, incercati sa detaliati cu exactitate problema, ca n-avem de unde sa stim daca este vorba de un accident rutier soldat cu victime si decese sau o contraventie de depasire limita viteza).