Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Asigurare medicală in România pentru rezident extern
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Asigurare medicală in România pentru rezident extern

Sunt cetățean român rezident în USA și voi primi pensie din România, bazată pe contribuția în anii lucrați in România.
Dacă vin să locuiesc in România pentru 1-2 ani, aș putea să beneficiez de asigurare medicală pe această o perioada de timp?
Dacă da, care ar fi condițiile necesare și pașii de urmat?
Mulțumesc mult!
DodoIntrebari, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~
Mulțumesc mult pentru informație, foarte utilă!