Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Detin un PFA si doresc sa il completez cu 2 coduri ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Detin un PFA si doresc sa il completez cu 2 coduri CAEN.

Buna ziua, as avea si eu nevoie de o lamurire, detin un PFA si doresc sa il completez cu 2 coduri CAEN pentru comert si comert online de piese auto. Intrebarea mea este, pentru acest tip de activitate este necesara detinerea unei diplome pe partea de vanzari asa cum este in cazul consultantei sau pur si simplu imi pot desfasura activitatea din acest domeniu fara un document care sa ateste calificarea? Va multumesc
george-neagu, moderator
nu aveti nevoie de vreo diploma sa puteti vinde online piese auto
Buna ziua,

Nu este necesara detinerea unei anume diplome.

Pe site, insa, trebuie reglementati termenii si conditiile de utilizare a site-uluil, politica de retur, politica de garantie, politica de comanda, si alte proceduri similare.

Respectati dispozitiile privind prelucrarea datelor ce au caracter personal.

Trebuie sa tineti evidență clară asupra datelor colectate .

Datele cu caracter personal pot include următoarele:

Adrese de e-mail
Nume
Date de naștere
Telefon
Informații din documente de identitate
Adresa
IP
De multe ori acestea sunt colectate prin:

Secțiuni de comentarii (nume, e-mail, IP)
Formulare de contact
Instrumente de monitorizare a traficului (precum Google Analytics)
Formulare de newsletter (precum MailChimp)
Diverse alte aplicații terțe

Amenzile sunt ridicate.
CABINET DE AVOCAT "STOICA IOANA", Avocat