avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 530 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... Ma puteți îndruma va rog.Doresc sa cer azil politic ...
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

Ma puteți îndruma va rog.Doresc sa cer azil politic în UK,mai ...

Ma puteți îndruma va rog.Doresc sa cer azil politic în UK,mai exact în Londra.Ce pasi trebuie sa urmez, la ce instituție trebuie sa apelez pt a începe procesul.Multumesc!
Ultima modificare: Marți, 26 Octombrie 2021
Dani1993, utilizator
Cel mai recent răspuns: Dani1993 , utilizator 00:16, 1 Noiembrie 2021
ce v-a venit ? cine va persecuta aici,politic ?
În curând se va aplica legea care permite oamenilor sa meargă la locul de munca și sa aibă un venit doar dacă se vaccinează.Eu nu am.de gând sa ma vaccinez.Aceasta lege cu vaccinul obligatoriu se va da de către deputați.Asadar este politic.Si consider ca tot ce va urma pt mine și familia mea se încadrează la ce inseamna azil politic.

gi-jane2 a scris:

ce v-a venit ? cine va persecuta aici,politic ?

2 din 3 utilizatori consideră
acest răspuns util
e, nu se incadreaza.
Nu neapărat politic,sa zicem atunci Azil.

gi-jane2 a scris:

e, nu se incadreaza.

poate fi si unul de batrani...aici aveti nevoie de bani

Alte discuții în legătură

Azil umanitar aaee aaee As dori sa stiu care sunt conditile in care poti solicita azil umanitar in o tara din Europa deoarece am probleme cu autoritatile, vecini, o persoana din ... (vezi toată discuția)
Inregistrarea unui certificatde casatorie strain iacob_raluca iacob_raluca m-am casatorit cu un cetatean pakistanez in GRECIA la Ambasada Pakistanului in decembrie, de la Ambasada Romaniei m-au indrumat sa vin in RO si sa ... (vezi toată discuția)
Azil politic sua pe orientare sexuala?! ravaell ravaell Buna ziua, pe scurt este in felul urmator, mama mea este de alta orientare sexuala. Noi locuim undeva la tara, din pacate s-a aflat ca ea ar fi \"diferita\" si ... (vezi toată discuția)