Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... Ma puteți îndruma va rog.Doresc sa cer azil politic ...
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

Ma puteți îndruma va rog.Doresc sa cer azil politic în UK,mai ...

Ma puteți îndruma va rog.Doresc sa cer azil politic în UK,mai exact în Londra.Ce pasi trebuie sa urmez, la ce instituție trebuie sa apelez pt a începe procesul.Multumesc!
Dani1993, utilizator
ce v-a venit ? cine va persecuta aici,politic ?
În curând se va aplica legea care permite oamenilor sa meargă la locul de munca și sa aibă un venit doar dacă se vaccinează.Eu nu am.de gând sa ma vaccinez.Aceasta lege cu vaccinul obligatoriu se va da de către deputați.Asadar este politic.Si consider ca tot ce va urma pt mine și familia mea se încadrează la ce inseamna azil politic.

gi-jane2 a scris:

ce v-a venit ? cine va persecuta aici,politic ?

e, nu se incadreaza.
Nu neapărat politic,sa zicem atunci Azil.

gi-jane2 a scris:

e, nu se incadreaza.

poate fi si unul de batrani...aici aveti nevoie de bani