Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Furat bani din firma
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Furat bani din firma

Am un angajat sofer distributie ,care nu a predat o suma de bani din incasari,unde sa fac plingere ,la politie sau sa-l dau in judecata;mentionez ca a recunoscut fapta si a dat declaratie ca-mi aduce banii,dar nu a fost asa.Multumesc
~ Conținut șters la cerere ~
Trebuie sa depuneti plangere penala, dar era mai convenabil pentru ambele parti sa rezolvati amiabil.
Plingere penala la politie.Furtul , art. 228 din codul penal.Va avea tot interesul sa acopere prejudiciul pentru a spera la o condamnare cu suspendare.
~ Conținut șters la cerere ~