Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Modificare statut Ong -Act adițional
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Modificare statut Ong -Act adițional

Buna seara! Aș dori ,vă rog să stiu dacă la o singură adunare generală,se pot lua decizii cu privire la mai multe aspecte: intrare-iesire membri,schimbare sediu, alegeri de președinte și consiliu director.Mulțumesc mult!
bulgaras10, utilizator
DA, se poate.
Evident ca da. Nu exista nici o limitare legala ref. numarul sau tipul de subiecte pe ordinea de zi. Se chiar practica sa se faca la inceput se sedinta primire de membri sau excluderi de membri, apoi primire discutare rapoarte si descarcare organe, apoi modificari de sediu sau diverse modificari de statut, apoi alegeri pe baza de noua forma de statut, apoi aprobare buget si program de activitate pe anul in curs, modificari de Regulament Intern, modificari de nivel de cotizatie etc. etc